Hakkında

Oxonian eğitim bilimci ve dil bilimci Bekir Sert, Gazi Eğitim Fakültesinde başladığı çalışmalarını, College Max Linder, Bordeaux, Fransa'da sürdürdü. İngiltere'deki üniversitelerde İngilizce öğretmek üzere, Isis Education'a kabul edildi. Galler Prensi, Prens Charles'ın da desteği ile verilen Isis Education kontratı ile, Surrey Universitesinde ELT çalışarak, dersler verdi. Surrey Universitesinde, Isis Education tarafından "Excellent Teacher" belgesi aldı. Oxford Üniversitesinde, dil bilimi ve öğretmen eğitimi üzerine Master of Science yaptı ve bu çalışmasıyla dil bilimine 'capsonym' adını verdiği yeni bir terim kazandırdı.

Türkiye'ye döndükten sonra, IMF-World Bank'in çevirmenliğini ve "States Forum"dan sorumlu dil danışmanlığı yaptı. T.C.Başbakanlık Konutunda, Başbakanın ekibinde diplomatik İngilizce danışmanlığı yaptı. Devlet Opera ve Balesi Dış İlişkiler Bölümüne, sanatçı kontratları ve matbu diplomatik mektuplar alanlarında katkılarda bulundu. 

Oxford Language Innovation Forum'a davet edilmesinin ardından, dil edinimi ve öğretimi üzerine oluşturduğu metodunu (Bowyard Method) bir eğitim enstitüsüne dönüştürerek, Bowyard'ı kurdu.

Bir İngiliz Kraliyet Vakfı olan İngilizce Konuşanlar Derneği ESU'nun genel koordinatörlüğünü de yürüten Bekir Sert, Bowyard'ın yanı sıra, İngilizce münazara (İngiliz Parlementer Stili), retorik, İngilizce hitabet, İngilizce telaffuz ve diksiyon eğitimleri; hukuk İngilizcesi, tıp İngilizcesi ve diplomatik İngilizce eğitimi; marka danışmanlığı (İngilizce motto/slogan) da vermektedir.

International Debate and Public Speaking Competition jüri üyesi olan Bekir Sert (Bowyard), aynı zamanda The Linguistics Association of Great Britain (LAGB), British Association for Applied Linguistics (BAAL), ve The Oxford Union (yaşam boyu) üyesidir.

Bekir Sert, bir Oxford English Dictionary (Oxford İngilizce Sözlük) projesi olan "Documentation of Minotirized Varieties of English" projesine katıldı.

Oxford Üniversitesinin düzenlediği ve eski bakan (2018-2019 kabinesi), Lancestor Şansolyesi, Sir David Lidington'ın da panelist olarak katıldığı "İngiltere ve Dünya: Yumuşak Güç olarak İngilizce" panelinde, Bekir Sert, Bowyard'ı temsilen yer aldı.

* Bekir Sert Çocuk Hastalıkları Dergisi'nin İngilizce Danışmanlığını yürütmektedir.

** Aynı zamanda profesyonel ressam, mangaka ve çizer olan Bekir Sert, New York, Capri, ve İstanbul'da solo ve karma sergiler yapmıştır. Sert, iş partneri ile kurdukları, House of Geist adındaki yaratıcı oluşumda, çocuk kitapları editörlüğü ve çizerliği yapmaktadır.

Sert, son zamanlarda, markalar ve kişiler için, özgün marka ismi, logo ve font danışmanlığı, marka manifestosu gibi alanlarda dil bilimi tasarımı hizmeti vermektedir.

“ VOGUE moda için ne ise BOWYARD Akıcı İngilizce için  o! Ve Bekir Sert de ANNA WINTOUR !". 

M. Önal , (IED Milano, Italya)
“Sayın Bekir Sert’ten İngilizcenin ana dil gibi öğrenilebileceğini öğrendim. BOWYARD standart dışı. Kişinin kendisine yapması gereken en büyük yatırımlardan biri.
Prof.Dr. İlhami Yüksel, Gastroenterology
© Copyright 2017 Bowyard Language Solutions. Tüm Hakları Saklıdır..