Hakkında

BOWYARD'ın kurucusu ve Bowyard Metodu'nun mucidi, Oxonian eğitim bilimci ve dil bilimci-MSc Oxford University- Bekir Sert, Gazi Eğitim Fakültesinde başladığı İngilizce Öğretimi çalışmalarını, College Max Linder, Bordeaux, Fransa'da sürdürdü. İngiltere'deki üniversitelerde İngilizce öğretmek üzere, Büyük Britanya Isıs Education Topluluğu'na kabul edildi. Galler Prensi, Prens Charles'ın da desteği ile verilen Isis Education kontratı ile, Oxford Üniversitesi ve Surrey Universitesi'nde ELT (English Language Teaching) çalışarak, dersler verdi. Surrey Universitesi'nde, Isis Education tarafından "Excellent Teacher" belgesi aldı. Oxford Üniversitesi'nde, Bowyard metodu ile İngilizce öğretmen eğitimi ve dil bilimi üzerine Master of Science yaptı(halen derslere girip, çalışmalarına devam etmektedir).

Türkiye'ye döndükten sonra, IMF-World Bank'in çevirmenliğini ve "States Forum"dan sorumlu dil asistanlığını yaptı. T.C.Başbakanlık Konutu'nda, Başbakan'ın ekibinde İngilizce Danışmanlığı yaptı. Devlet Opera ve Balesi Dış İlişkiler Bölümü'ne önemli katkılarda bulundu. Oxford Language Innovation Forum'a katılımının ardından BOWYARD'ı resmen kurdu. Bir İngiliz Kraliyet Vakfı olan İngilizce Konuşanlar Derneği ESU'nun Genel Koordinatörlüğünü de yürüten Bekir Sert, Bowyard'ın yanı sıra, İngilizce münazara, retorik, İngilizce hitabet, İngilizce telaffuz ve diksiyon eğitimleri; hukuk İngilizcesi, tıp İngilizcesi ve diplomatik İngilizce eğitimi ve danışmanlığı da vermektedir.

*Dilbilimci-Ressam şapkası ile kurduğu BEKIRU markasıyla, resim çalışmalarını profesyonel olarak sürdürmektedir.

**TRT Belgesel başta olmak üzere TV ve İnternet Kanalları için İngilizce Seslendirme yapmaktadır.

*** Çocuk Hastalıkları Dergisi'nin İngilizce Danışmanlığını yürütmektedir.

“ VOGUE moda için ne ise BOWYARD Akıcı İngilizce için  o! Ve Bekir Sert de ANNA WINTOUR !". 

M. Önal , (IED Milano, Italya)
“Sayın Bekir Sert’ten İngilizcenin ana dil gibi öğrenilebileceğini öğrendim. BOWYARD standart dışı. Kişinin kendisine yapması gereken en büyük yatırımlardan biri.
Prof.Dr. İlhami Yüksel, Gastroenterology
© Copyright 2017 Bowyard Language Solutions. Tüm Hakları Saklıdır..